Základní informace

Vítejte na stránkách kapely B&C BAND zaměřené primárně na muziku s vlivy blues a moderního country, nebránící se ale ani přesahům do jiných žánrů.

Jsme sdružení seriózních hudebníků, kteří už mají (většinou) v osobním i hudebním životě něco za sebou, což zaručuje, v kombinaci s výjimečnými morálně-volními vlastnostmi všech členů, vyzrálý a inteligentní hudební i mluvený projev, který podpoří a ozvláštní atmosféru jakékoli akce. Díky pestrému repertoáru a flexibilnímu obsazení jsme schopni začlenit se do dramaturgie nejrůznějších festivalů, stadionových i komorních produkcí, koncertů, obecních oslav, zábav, firemních i soukromých akcí.

Naší základnou je Chlumec nad Cidlinou, to nás ale nijak geograficky nelimituje.

Sestava

Zvuk a styl kapely je dán následující sestavou:

Pro komorní příležitosti jsme schopni vystoupit i v odlehčené sestavě, resp. jsme schopni zahrát i unplugged/akusticky.

Repertoár

Repertoár jsme schopni přizpůsobit potřebám konkrétní akce. Zpíváme v češtině i angličtině, někdy přebíráme celé skladby, jindy si napíšeme vlastní text nebo i celou písničku.

V repertoáru máme především skladby z oblasti moderní (americké) country music, bluserocku, folkrocku a příbuzných stylů. Aranžmá a vyznění je pak dáno aktuální sestavou, což zaručuje vždy velmi osobitou interpretaci, nezřídka s překvapením pro posluchače i nás samotné. Jsme schopni nabídnout až cca 3,5hodinovou produkci, rádi ale zahrajeme třeba jen několik málo písniček, přičemž využijeme pestrosti našeho repertoáru a vybereme ty písničky, které budou nejlépe vyhovovat zaměření konkrétní akce.

Některé naše nahrávky si můžete poslechnout na profilu kapely B&C BAND na portálu Bandzone.cz.

Nejbližší vystoupení

Pro zvukaře

Jsme schopni se ozvučit sami, disponujeme aparaturou dostatečnou pro středně velké akce. Rádi se ale necháme nazvučit externím zvukařem.

Podle typu akce, resp. možností konkrétního prostoru a dalších konkrétních podmínek volíme variantu s řešením odposlechu pomocí standardních pódiových monitorů nebo variantu s částečným in-ear odposlechem s využitím části vlastního vybavení kapely (D.I. boxy/splittery a odposlechový mix).

V konkrétních případech může být sestava i požadavky na ozvučení menší.


Stageplan varianta 1 - komplet, standardní odposlech:

Pro větší obrázek na něj klikni pravým tlačítkem myši a zvol uložit, otevřít nebo kopírovat...

Stageplan varianta 2 - komplet, částečný in-ear odposlech:

Pro větší obrázek na něj klikni pravým tlačítkem myši a zvol uložit, otevřít nebo kopírovat...

Stageplan varianta 3 - "akustická":